ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ  ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΣΑΡΩΝ

Στο γήπεδο Μασσάρων ο τοπικός Αστέρας απέκλεισε την ομάδα μας από την επόμενη φάση του κυπέλου Δωδεκανήσου.

Αν και ομάδα της Α΄τοπικής κατηγορίας ο Αστέρας δυσκολεύτηκε  πάρα πολύ να μας νικήσει.

Οι παίκτες μας παίζοντας πάρα πολύ καλά έχασαν την ευκαιρία να προκριθούν στην επόμενη φάση γιατί πράγματι το άξιζαν.

Κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στην παράταση παίζοντας μάλιστα με 10 παίκτες από το 75΄ και λυγίζοντας στο 102΄όταν έγινε το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Η ομάδα μας είχε και ένα δοκάρι με τον Χαρτοφύλλη σε απ' ευθείας  εκτέλεση φάουλ.

Οι φάσεις του αγώνα :

Στο 15΄ ο Χαρτοφύλλης αφού απέφυγε έναν αμυντικό μπήκε στην μεγάλη περιοχή πήγε να περάσει και τον τερματοφύλακα του Αστέρα ο οποίος πέφτοντας στα πόδια του, του πήρε την μπάλα .

Στο 23΄ ωραία πάσα του Κοντού στο Χαρτοφύλλη, σουτ, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι άουτ.

Στο 36΄ ο Διακοναστάσης Γ. απέκρουσε εντυπωσιακά δυνατό σουτ του Λούππου Μ.

Στο 51΄σουτ του Λούππου Μ. πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 75΄αποβάλεται από τον αγώνα ο Σάββενας Κ. με δεύτερη κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

Στο 78΄Δυνατό σουτ του Χαρτοφύλλη απέκρουσε ο Στεργενάκης σε κόρνερ.

Στο 90΄ο Χαρτοφύλλης με ωραία ενέργεια πέρασε δύο αμυντικούς έπιασε δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά πέρασε άουτ.

Στο 102΄ο Λούππος Μ. έκανε το 1-0 με δυνατό ψηλοκρεμαστό σουτ.

Στο 106΄ο Χαρτοφύλλης απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι.

στο 110΄ο Καρίκας έβγαλε σε θέση βολής τον Χαρτοφύλλη πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στα επόμενα λεπτά ο Διακοναστάσης Γ. απέκρουσε δύο φορές σουτ των επιθετικών του Αστέρα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Χαρισμανίδης με επόπτες τους κ. Κασιώτη και Δουλγέρη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΣΑΡΩΝ: ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ, ΣΚΟΥΜΠΡΟΣ, ΛΟΥΠΠΟΣ Ε., ΚΙΛΑΣΙΝ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ (58΄ΚΑΤΣΟΥΡΟΣ), ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗΣ (70΄MIRCHEV), ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ, ΜΟΥΣΑΚΙΝΙΑΣ (105΄ΦΩΤΑΡΑΣ), ΛΟΥΠΠΟΣ Μ., ZOLTAN,

Άγιος Ισίδωρος : ΔΙΑΚΟΝΑΣΤΑΣΗΣ Γ., ΦΩΤΕΙΝΗΣ Ε. Π. (56΄ΣΑΒΒΕΝΑΣ Γ.), ΚΑΡΙΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ Π., ΓΕΩΡΓΑΛΛΗΣ (37΄ΣΑΒΒΕΝΑΣ Κ.), ΒΟΝΑΚΗΣ, ΚΟΥΡΔΟΥΝΑΚΗΣ (66΄ΚΙΑΟΥΡΤΖΗΣ Ι. Ε.), ΚΟΝΤΟΣ, ΔΙΑΚΟΝΑΣΤΑΣΗΣ Κ., ΧΑΡΤΟΦΥΛΛΗΣ.