ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ - ΡΟΔΙΑΚΟΣ 4-0

Στο φιλικό που διεξήχθη το Σάββατο 31/8/2013 στο γήπεδο Κοσκινού η ομάδα μας κέρδισε τον Ροδιακό με 4-0 (ΗΜ. 1-0) .

Οι δυο ομάδες μπήκαν μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο , αλλά κυρίως η δική μας , με αποτέλεσμα ο Ροδιακός να φανεί απειλητικός στα πρώτα λεπτά.  Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο “Άγιος” ισορρόπησε το παιχνίδι και πέρασε στην επίθεση με αποτέλεσμα να βγάλει “καθαρές” φάσεις για γκολ, με τα τετ-α-τετ από Κοντό και Γιακουμή. Το 1-0 ήρθε περίπου στα μέσα του Α’ ημιχρόνου μετά από βολέ “μπανάνα” έξω από την περιοχή (πάνω στην κίνηση) από τον Διακοναστάση. Πριν τη λήξη ο Σάββενας Σ. είχε ωραίο σουτ στο κάθετο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας , όντας πιο σοβαρή και με περισσότερη αντοχή από τον αντίπαλο, κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη τριών ακόμα τερμάτων. Το 2-0 έκανε ο Κοντός μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα. Το 3-0 πέτυχε ο Σάββενας Σ. μετά από ωραία αντεπίθεση και ασίστ από τον Κοντό. Τέλος το 4-0 έκανε ο Σάββενας Κ. με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ:  Φωτεινής Εμ. τ. Σ. – Σάββενας Εμ. – Δημητράκης Π. – Σαράντης Κ. – Στραβογιάννης Ν. – Βονάκης Στ. τ. Σ. – Γεωργαλλής Α. – Σάββενας Σ. – Γιακουμής Β. – Κοντός Γ. – Διακοναστάσης Κ.

Αγωνίστηκαν ακόμα και οι : Χαλκιόπουλος Κ. – Γεωργάς Β. – Σάββενας Κ. – Κανάκης Γ. – Καλαεντζής Κ. – Τριανταφύλλου Ν. – Κώττης Α. – Διακοπαρασκευάς Π τ. Μ.

Ροδιακός: Κυπριώτης, Καρασάββας, Τσιμπιδάκης,Χαλκιάς,Τσιτσιπάς,Ζαμαντάκης,Χρυσοχόος,Σεντής, Γεωργαλής, Τρίγκας,Ξύπας.