ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

5-3

Την Πέμπτη 3/11/2015 η ομάδα των παλαιμάχων του χωριού μας  αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του Φοίβου Κρεμαστής για την 3η αγωνιστική του 2ου Τουρνουά Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Ρόδου Ιστορίας και Φιλανθρωπίας. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο Κρεμαστής με τυπικά γηπεδούχο την ομάδα μας και έληξε με νίκη δική μας με σκορ 5-3.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-0 με σκόρερ τον Κουρδουνάκη, σκορ που παρέμεινε στο πρώτο ημίχρονο .

Η ομάδα του Φοίβου ισοφάρισε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Γαλανό 1-1.

Στη συνέχεια η ομάδα του Φοίβου πήρε το προβάδισμα στο σκορ 1-2 με σκόρερ τον Φτάκλα.

Η απάντηση της ομάδας μας ήταν άμεση . Με απ' ευθείας φάουλ που εκτέλεσε ο Κουρδουνάκης ο Διακίδης στην προσπάθειά του να διώξει με κεφαλιά, έβαλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 2-2.

Ο Φτάκλας με σουτ έκανε το 2-3 για τον Φοίβο.

Ο Διακοπαρασκευάς Ι μετά από ασιστ του Κουρδουνάκη ισοφάρισε πάλι σε 3-3

Ο Τσιλίκης στη συνέχεια μετά από ωραία προσπάθεια έκανε το 4-3.

Το τελικό 5-3 πέτυχε ο Διακοπαρασκευάς Ι μετά από   ωραία ενέργεια και πάσα του Τσιλίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η νίκη αυτή ήρθε με την παρθενική συμμετοχή στον πάγκο της ομάδας μας του προπονητή Πίντζου Γιώργου, ο οποίος έστησε αριστοτεχνικά την ομάδα μέσα στο γήπεδο και οι παίκτες μας ακολούθησαν τις οδηγίες του κατά γράμμα.

ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ: ΝΟΜΙΚΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ Π., ΚΟΝΤΟΣ , ΛΥΡΑΣ, ΣΚΟΥΡΜΑΛΑΣ, ΚΟΥΡΔΟΥΝΑΚΗΣ, ΣΑΒΒΕΝΑΣ, ΤΣΙΛΙΚΗΣ, ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ, ΔΙΑΚΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Ι., ΔΙΑΚΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΕΥΑΓ.

ΦΟΙΒΟΣ: ΣΤΑΥΡΟΥ, ΦΤΑΚΛΑΣ, ΠΙΤΣΗΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΤΣΙΒΙΤΗΣ, ΤΣΙΜΕΤΤΑΣ, ΔΕΛΑΠΟΡΤΑΣ, ΚΟΚΚΑΡΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ, ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ, ΓΙΑΝΙΚΑΚΗΣ, ΚΙΑΚΚΑΣ, ΚΛΑΔΑΚΗΣ, ΜΟΥΚΑΣ Φ., ΜΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ.