ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΜΕ 3-1

Σήμερα στο γήπεδο Αρχαγγέλου, η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Άρη για την πρώτη αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος Δωδεκανήσου.

Οι παίκτες μας μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αγχωμένοι, αφού ήταν ο πρώτος επίσημος αγώνας που έδιναν.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πίσω στο σκορ με 1-0, ενώ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δεχθήκαμε και δεύτερο. Στη συνέχεια μειώσαμε το σκορ σε 2-1 με γκολ του Στεργάκη, για να δεχτούμε και τρίτο γκολ μετά από μερικά λεπτά. Πάντως είχαμε άλλη μια σημαντική ευκαιρία να κάνουμε το 3-2 όταν ο Ροδίτης βρέθηκε μόνος στη μεγάλη περιοχή, σε πλεονεκτική θέση για γκολ, αλλά δεν κοντρόλαρε σωστά την μπάλα και την έχασε.